fbpx
Damir Špoljarič

Před časem jsme představili službu CloudDNS, která se stala naší páteřní centrální DNS službou postavenou na nové technologii. Pokud klienti využívají Managed Server s PLESKem, primární DNS běží automaticky na těchto serverech a sekundární je poté společné a nezávislé. Díky CloudDNS tento koncept vylepšíme.

Každá doména potřebuje mít nastavené minimálně dva nezávislé autoritativní servery (primární a sekundární). Současná infrastruktura DNS při používání PLESKu tedy vypadá tak, že primární DNS server je provozován na daném Managed Serveru s PLESKem, aby mohl být ovládán přes rozhraní PLESK:

ovládání přes PLESK

Sekundární DNS server je provozován centrálně pro všechny klienty na oddělené konektivitě a v jiném datovém centru. Infrastruktura DNS pro servery s PLESKem tak vypadá takto:

sekundární DNS server

Nově pracujeme na modulu, který bude ovládat centrální CloudDNS. Na Managed Serverech vůbec nebude muset být DNS provozováno. To povede k možnosti využití robustní centrální DNS infrastruktury postavené na KnotDNS+PowerDNS a také na celosvětové vshosting~ AnyCast CDN síti. To vše bez změny nastavení, nutnosti měnit nastavení u registrátora a bez změny ovládacího pohodlí. Klienti v PLESKu prakticky nic nepoznají. PLESK bude přes API ovládat CloudDNS. 

CloudDNS ovládání

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme