Datacentrum ServerPark

Základem našeho technologického zázemí je datacentrum ServerPark, které jsme “na zelené louce” postavili v roce 2015 a je jedním z nejmodernějších ve střední Evropě. Soustředíme se na maximální spolehlivost a bezpečnost, a tak jsou všechny aktivní prvky zdvojené.

Vlastnosti ServerParku

UPS - bateriový záložní zdroj

UPS
 • modulární systém značky Veriv (dříve Emerson)
 • až 1000 kW (1 MW) zátěže
 • kompletně zdvojený systém 2xN (dvě nezávislé větve - UPS i baterie)
 • každá větev navíc redundantní na úrovni modulů N+2
 • doba zálohování až 30 minut, přičemž generátor startuje do 10 vteřin a v případě selhání prvního generátoru startuje druhý generátor do 1 minuty
 • každá UPS větev má 3 nezávislé bateriové větve (stringy)

Záložní generátory

UPS
 • generátory o výkonu 650 kW každý
 • nové generátory dvou nezávislých značek - caterpillar a VISA
 • redundance 2xN + 1 generátor navíc záložní (záloha zálohy)
 • zásoba nafty na minimálně 7 dní v případě celonárodního blackoutu
 • generátory dimenzoványna dvojnásobnou zátěž, než která je potřebná (maximální zatížení do 50 %).

Chlazení

UPS
 • chlazení v režimu 2 x N
 • dva nezávislí výrobci chlazení - Vertiv a GEA
 • chlazení na 21°C celoročně
 • chlazení napojeno včetně kompresorů na vyhrazený záložní systém UPS
 • nezávislé rozvody pro každou jednotlivou 100 kW chladící jednotku

Vysoká bezpečnost

UPS
 • železobetonové zdi
 • pancéřové dveře
 • čipový systém + PIN
 • ochrana perimetru
 • kamerový systém - desítky kamer
 • samostatně uzamykatelné racky

Páteřní Konektivita

Jsme napřímo propojeni s globálními TIER 1 operátory 100Gbps technologií, což zajišťuje kvalitní a rychlé připojení pro všechny naše klienty.

NIX cz
NIX sk
Telia
cogent

Neomezené přenosy dat

Datové přenosy kamkoliv do světa nijak neomezujeme. Každému klientovi navíc garantujeme vyhrazenou šířku pásma do internetu. Naše síť má kapacitu až 1 Tbps.

Vysoká kvalita připojení

Latence (pingy) do celého světa jsou tak nízké, jak to jen fyzikální limity dovolují. Každá trasa je mnohonásobně zálohovaná.

Špičkové síťové připojení

Na páteřní síti používáme například Nexus řady 7000, routery MX960, Nexus 3232 (32x 10 Gbps) a další.

connectivity-diagram

Cloud Infrastruktura

vshosting~ Cloud zajišťuje vysokou dostupnost a možnost dynamického škálování výkonu. Cloud infrastrukturu provozujeme na prověřených technologiích OpenStack a Ceph již od roku 2012. Tým administrátorů je složený z odborníků na OpenStack s mnohaletou praxí.

openstack
ceph

Výkonný hardware

Využíváme vykonné servery HP BLADE C7000 SYSTEM v kombinaci s rychlou SSD technologií, 48X SSD SUPERMICRO STORAGE.

Maximální bezpečnost

Data našich klientů se v reálném čase nachází na minimálně dvou nezávislých storage systémech s fail-over funkcí. Při výpadku jakékoliv části cloudu nedojde k výpadku ani ke ztrátě dat.

Zabezpečení služeb

Naši klienti se mohou spolehnout, že postupujeme podle globálně uznávané metodiky bezpečnosti informací. Systematicky identifikujeme potenciální bezpečnostní rizika a odstraňujeme je dříve, než se mohou projevit. Máme vypracované plány pro případy mimořádných událostí způsobených člověkem i vyšší mocí a snižujeme riziko kyberútoků.

security_cert

Security updates managed služeb

Na managed serverech provádíme denní minor security updates všech balíků a sledujeme aktuální bezpečnostní hrozby. Po konci životního cyklu distribuce operačního systému provádíme v rámci služby upgrade na novou verzi operačního systému, a to bez příplatku.

Network security

Provozujeme vlastní anti-DDoS ochranu DDoS Protect. Všechny managed služby disponují firewallem se striktní bezpečnostní politikou. Vedle toho nabízíme doplňkovou službu IPSEC prostřednictvím řešení od Cisco ASA. U všech emailových služeb podporujeme SPF a DKIM (CloudMail). Naše DNS servery (CloudDNS) podporují DNSSEC. Na Managed serverech podporujeme bezplatné SSL certifikáty Let’s Encrypt.

Geograficky oddělené zálohování dat

Data klientů mají tu největší hodnotu, a tak záloha serverů probíhá vždy do geograficky oddělené lokality. Vysoce dostupný Cloud Backup je součástí služby Managed Server/Cloud.

1000TB

Dynamické navyšování prostoru až na 1 PB dle reálné potřeby.

10PB

Data ze serverů jsou zálohována inkrementálně, aby se eliminovala nadměrná zátěž zálohovaných serverů. Zálohy vshosting~ dnes mají téměř 10 PB.

n x 100Gbps

Lokality jsou mezi sebou propojeny rychlostí n x 100 Gbps, čímž je zajištěna možnost rychlé obnovy dat v případě potřeby. Storage se zálohami je šifrovaný a přenos dat neomezený.

Hardware

Výkonné servery disponují dvěma zdroji nebo jsou připojeny přes tzv. zařízené STS (static switch), které zajišťují napájení ze dvou nezávislých elektrických větví. Díky vlastnímu skladu serverů a náhradních dílů a týmu HW specialistů garantujeme, jako jediná firma, opravu nebo výměnu serverů do 60 minut.

dell
supermicro
cisco
juniper

Cloud Storage

Několikanásobně replikovaný storage systém technologii CEPH, díky které lze škálovat za běhu. Zajistíme provoz ve formě block, file nebo object storage.

ceph

CEPH je technologie, která vznikla v roce 2012. Jedná se o open-source platformu, na které se podílí vývojáři CERN, Cisco, Fujitsu, Intel nebo například Red Hat. CEPH umožňuje škálovatelný provoz za běhu. Zajímavostí je, že CERN provozuje CEPH infrastrukturu pro 65 PB (65 000 000 GB).

Kapacita
>0,5PB
Technologie úložiště
full-SSD
Redundance
N+2a více

Varianty

Cloud Storage BS

Block Storage je používán jako diskové úložiště pro všechny Managed Servery a Private Cloud.

Cloud Storage FS

Cloud Storage ve variantě File System je používán jako alternativa k NFS pro sdílení dat webové aplikace u služby Managed Cluster.

Cloud Storage OS

Object Storage je kompatibilní s AWS S3 object storage a vshosting~ jej nabízí jako doplňkovou službu ke všem službám.

Naše služby

filter_list Kliknutím si zobrazíte položky podle typu služby.