fbpx
vshosting~

Na základě pozitivních referencí nás oslovila na konci roku 2019 jedna z největších lékáren na českém internetu Lékárna.cz. Hledali lepší řešení pro hosting celé skupiny Pears Health Cyber, do které Lékárna.cz patří. Serverovou infrastrukturu, která by dostupností, rychlostí a technologiemi lépe vyhovovala potřebám tak rozsáhlého a rychle rostoucího projektu. 

Zároveň potřebovali sloučit řadu dalších projektů a webů, které mimo e-shopu Lékárna.cz provozují, do jedné infrastruktury (např. portály Ordinace.czeuni.cz, účetní systém a další). Každý z těchto projektů byl jiný, v odlišné fázi vývoje a využívající různé technologie. 

Projekt jejich typu a velikosti potřeboval modernější a spolehlivější řešení

Ze tří fyzických a 41 virtuálních serverů chtěli přejít na koncepčněji pojatou architekturu. Na řešení, které by sjednotilo všechny projekty i technologie a usnadnilo jim další rozvoj. Další rozměr celé transformaci dodával jejich zájem nastoupit na trendující Kubernetes platformu. 

Se samotným Kubernetes, jakožto poměrně horkou novinkou, neměli do té doby žádné zkušenosti. V rámci vývoje již hojně využívali Docker, ale hledali partnera, který by jim pomohl s transformací na Kubernetes. I proto oslovili vshosting~, který ke každému klientovi přistupuje individuálně a poradí, jak řešení připravit tak, aby migrace proběhla i u tak náročného projektu hladce. 

“Rozsáhlé know-how seniorních adminů a jejich doporučení pro optimalizaci provozu našeho e-shopu nás utvrdily v tom, že vshosting~ byl skvělá volba.”

Ing. Tomáš Bek
Šéf IT, Pears Health Cyber

Požadavky na vshosting~ tedy byly jasné. Sjednotit infrastrukturu pro všechny projekty, pomoci s přechodem na Kubernetes, a celkově zajistit špičkové řešení pro moderní e-shop jejich kalibru. Samozřejmostí byl i provoz v režimu vysoké dostupnosti a proaktivní přístup zkušených administrátorů. 

Neocenitelným faktorem u spolupráce s Lékárna.cz bylo a stále je, že fungujeme jako partneři a ladíme věci společně. Před každou zásadní změnou, která s hostingem souvisí, probíhá diskuze. Vývojáři Lékárny.cz tak mohou těžit z mnohaletých zkušeností našich seniorních administrátorů. Výsledkem je perfektní souhra aplikací a hostingového řešení. 

I dnes společně řešíme upgrady a připravujeme infrastrukturu pro sezónní špičky nebo marketingové akce, které mohou mít vliv na vytíženost. Nejen díky této kvalitní komunikaci považujeme Lékárna.cz za top klienta. 

Progresivní pricing eliminoval drastické navýšení nákladů

Jedna z největších lékáren na českém trhu oceňuje nejen profesionální přístup seniorních administrátorů v čele s Jakubem Lánským, ale považuje přechod pod vshosting~ za jedno z nejlepších rozhodnutí posledních let. Samotný přesun jim přinesl požadovaný koncepční přístup, konsolidaci služeb, zrychlení všech diskových polí, infrastrukturu odpovídající modernímu setupu e-shopu jejich kalibru, ale i ztransparentnění využívaných prostředků. Hned vidí, která služba využívá více výkonu, a nemusí se tak obávat z nenadálého přetížení aplikací.

Při souběhu předchozího a nového řešení jsme klientovi nastavili progresivní pricing tak, aby eliminoval duplicity v financování provozu infrastruktury. Vznikl tak hybridní model, ve kterém se postupně vše překlápělo na infrastrukturu u vshosting~ bez drastického navýšení nákladů. Díky rozložené migraci po částech si také v Lékárna.cz mohli jednotlivé elementy důkladně otestovat, a až poté přesouvat další část infrastruktury.

Jako nejvhodnější řešení jsme ve vshosting~ pro Lékárna.cz navrhli rozsáhlý managed cluster s Kubernetes. Připravili jsme jim také plnohodnotné testovací prostředí, které svou strukturou zcela kopíruje produkci, a kde probíhají automatizované testy. Samozřejmostí byla u nich CDN a centrální úložiště. 

“Migrace infrastruktury pod vshosting~ bylo jedno z nejlepších manažerských rozhodnutí posledních let. Přišlo za pět dvanáct,” hodnotí spolupráci Ing. Tomáš Bek, šéf IT, Pears Health Cyber.

Zajistili jsme jim také kompletní přechod do Kubernetes včetně zaškolení. Dva měsíce po dokončení migrace jsme také provedli upgrade hardware na výkonnější servery, což vedlo mj. zhruba ke dvojnásobnému zrychlení databází. 

Výsledkem spolupráce je lepší a výkonnější infrastruktura s dopadem nejen na byznysové úspěchy Lékárna.cz, ale i na každého jednotlivého vývojáře, který nyní, když něco vytvoří, tak to rovnou pošle do Gitu, automaticky se provedou testy a jedním klikem deployment. I díky tomu mohou rychleji vyvíjet a spouštět nové featury a celý projekt tak agilněji rozvíjet.

Zajímá vás, jak pomůžeme i vašemu e-shopu? Napište nám na obchod@vshosting.cz. A do druhého pracovního dne se vám ozveme.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme