fbpx
vshosting~

Cloudové vs on premise řešení: srovnání konfigurace i nákladů

V případě on premise řešení jsou náklady na pořízení a správu fyzického hardwaru, včetně výběru, nákupu, instalace, konfigurace, údržby a aktualizace hardwaru a softwaru, značné. Na druhou stranu máte celé řešení i fyzicky pod kontrolou, kompletně ho vlastníte a lokální dostupnost je pro vás zaručena. On premise se také vyplatí, pokud jste rozhodnuti, že si celou Windows infrastrukturu chcete zajišťovat svépomocí. 

Naopak u cloudového řešení se nemusíte starat o hardware, a tedy ani utrácet za pořízení a správu fyzických serverů, klimatizaci a elektřinu. Navíc cloud od kvalitního poskytovatele běží v HA režimu, který vám zajistí maximální dostupnost. Při použití cloudového řešení je vše zahrnuto v měsíčním poplatku, což vám umožní plánovat a předvídat vaše náklady na IT. K Windows cloudu také máte přístup kdykoliv a kdekoliv. 

Neviditelné „bonusy“, které jsou součástí Windows cloud řešení

Přechod na cloudové řešení nabízí také řadu bonusů, které nemusí být na první pohled zřejmé. V první řadě je snadno škálovatelný, což znamená, že se přizpůsobí vašim potřebám a umožní vám okamžitě přidávat, nebo odebírat zdroje dle aktuálních potřeb. Dále nabízí také velmi vysokou bezpečnost a každodenní zálohování do geograficky oddělené lokality, což chrání vaše data před ztrátou nebo odcizením, a to díky pokročilému antivirovému i fyzickému zabezpečení. 

Pokud zároveň zvolíte řešení s kompletní správou, jako je například Managed Windows cloud od vshosting~, můžete se také spolehnout, že jakékoli nenadálé situace okamžitě řeší zkušení administrátoři. Nemusíte tak čekat, až váš IT člověk bude mít zrovna čas.

Komu se Windows cloud řešení vyplatí (a komu ne)

Managed Windows cloud řešení se vám vyplatí, pokud vaše firma provozuje aplikace běžící na Windows serverech, chcete ušetřit náklady a zlepšit výkonnost svého IT prostředí. Cloudové řešení je obzvláště vhodné pokud potřebujete pružně škálovat své IT prostředí podle aktuálních potřeb, ať už kvůli sezónnosti nebo rychle se rozvíjejícímu byznysu. S Windows cloudem se vám nestane, že byste v sezoně bojovali se stabilitou svojí aplikace či webu a mimo sezonu naopak nebudete muset zbytečně platit za zdroje, které nevyužijete.

V neposlední řadě se Windows cloud se správou vyplatí firmám, které nemají vlastní IT oddělení, nebo chtějí minimalizovat jeho velikost. Kvalitní experti se totiž velice prodraží, proto se mnoha firmám vyplatí hosting a jeho správu přenechat specializovaným poskytovatelům.

Jak děláme Windows cloud ve vshosting~

Managed Windows cloud od vshosting~ je navržen tak, aby byl co nejvíce flexibilní a přizpůsobil se unikátním potřebám našich klientů. Virtualizované řešení pro vás naši Windows administrátoři připraví a odladí přesně pro vaši aplikaci. Větší klienti obvykle volí privátní řešení, pro ty menší nabízíme sdílené řešení. Ve všech případech ovšem garantujeme rychlou škálovatelnost a provoz v high availability režimu. Konkrétně každých pár minut provádíme snapshoty mezi jednotlivými cloudovými nody, aby případný výpadek měl co nejmenší vliv, ideálně tak, abyste ho vůbec neměli šanci postřehnout. V ceně je také podpora našich adminů 24/7, nonstop monitoring a neomezený přenos dat. Postaráme se i o licence a zálohování.

Specifika licencování v cloudu

Licencování je klíčovým faktorem pro používání softwarových produktů, včetně operačního systému Windows. V cloudovém prostředí se licencování často liší od on-premise řešení, kde si musíte sami zajistit správné licence. Ve vshosting~ vyřešíme licencování za vás, abyste se nemuseli starat o dodržování licenčních podmínek. Díky naší pozici na trhu vám navíc licence dokážeme zajistit za bezkonkurenční cenu.

Pokud se chcete dozvědět více o možných řešení, kontaktujte naše experty na konzultace@vshosting.cz.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme