fbpx
vshosting~

Pro rok 2022 se předpokládá, že firmy budou více investovat do účetních softwarů. Dokonce i takové firmy, které si dělaly účetnictví samy, přejdou na účetní systémy. Důvodem je stále rostoucí důraz na integraci s ERP systémy a na automatizaci procesů celkově. 

Navíc budou firmy i letos více šetřit čas a finance, a to právě přechodem na externí účetní software. Z toho lze usuzovat, že i české firmy budou na úkor Linuxu poptávat více hostingových řešení na Windows.

Většina firem přejde na externí účetní systém kvůli časové úspoře a automatizaci

Dle statistiky Accounting Today využívá v USA účetní software v cloudu pouze 58 % velkých firem. U malých firem jde dokonce jen o 45 % z nich. V České republice tomu není jinak. Navzdory mnoha alternativám je stále nejpoužívanějším účetním nástrojem Microsoft Excel. Zejména malé firmy jsou velmi konzervativní a na externí software se zdráhají přejít. Časová úspora je ale u současných řešení tak velká a jejich používání natolik intuitivní, že většinu firem postupně přesvědčí k upuštění od excelových tabulek.

Hlavními důvody pro přechod na specializované účetní systémy bude již zmíněná snaha o automatizaci, ale i outsourcing účetních operací. Díky němu budou moci firmy rychleji inovovat a soustředit se na ziskovost z hlavní činnosti svého podnikání.

V Česku dávají firmy stále přednost v účetních softwarech ryze českým firmám

Na předních příčkách popularity se dle průzkumu společnosti Capterra držely ve světě v roce 2021 účetní systémy Quickbooks Online, Carta, Freshbooks a Xero. 

V Česku oproti tomu dávají firmy stále přednost ryze českým poskytovatelům účetního softwaru jako je POHODA, HELIOS a Money. Připravili jsme pro vás přehled nejpoužívanějších účetních systémů našich klientů podle velikosti. Toto rozdělení vám určitě pomůže při správném výběru.

Nejpoužívanější účetní systémy klientů vshosting~

Velké podniky

Účetnictvích velkých podniků již bývá komplikované, nároky na účetní systémy jsou enormní a zpravidla se jedná o softwary, které jsou laděny na míru dané firmě. Jsou to robustní softwarová řešení, kde je kladen důraz na vysokou dostupnost.

Střední podniky

Firmy, které se již vyprofilovaly do středních podniků budou potřebovat mnoho pokročilých modulů, aby celou agendu zvládaly nejen z pohledu daní ale také z pohledu legislativy a tak dále. Jaké balíčky a účetní softwary tak budou pro střední firmy přínosné? Musíte hledět na to, jakým směrem se vaše firma zaměřuje a v jakém odvětví pracuje. Pro její řízení stále potřebujete celkem dost funkcí, ale můžete ušetřit tím, že některé nepotřebné oželíte.

Malé podniky

Pokud se podaří z obyčejné živnosti vybudovat menší prosperující firmu, bude na čase zvolit jiný účetní software. Budete totiž potřebovat více pokročilé funkce, které váš stávající „živnostenský“ software již nezvládá. Které softwary se tedy hodí pro malé firmy? Především ty menší, levnější, přesto spolehlivé.

Populární účetní programy v Česku však obvykle nejsou kompatibilní s operačním systémem Linux, který je například u e-shopů velmi oblíbený. Pro svůj běh vyžadují provoz na Windows platformě. Ve vshostingu se specializujeme kromě Linuxu na provoz Windows řešení. Zákazníkům nabízíme plně kompatibilní prostředí pro provoz účetních systémů, ať už používají HELIOS, POHODA nebo Money.

V závěru, ať už používáte jakýkoli účetní systém, nebo na něj hodláte teprve přejít, vsaďte na kvalitní hosting. Jedině tak se můžete spolehnout na bezvýpadkový provoz vašeho účetnictví. Poptejte nezávazně od našich konzultantů nabídku na nejvhodnější řešení na míru pro vás.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme