fbpx
Damir Špoljarič

Cílovou skupinou vshosting~ v posledních pěti letech se čím dál častěji stávají střední a velké e-commerce projekty – eshopy, eshop platformy či nástroje pro e-shopy. Vedle e-commerce je vshosting~ oblíbeným poskytovatelem také pro portály, webové agentury (mezi klienty patří například většina členů Asociace.biz) a další.

Mezi zákazníky vshosting~ patří již mnoho let desítky největších českých a slovenských e-commerce projektů a stovky středních a menších. Můžeme jmenovat například Okay, AAA AUTO, Electro World, Nay.sk, Shoptet, Shopsys, Notino (Parfums), Vivantis, Megapixel a spoustu dalších. Proč je vshosting~ největším českým a slovenským poskytovatelem komplexní infrastruktury pro e-commerce?

Know how se správou tisíců systémů

10 let se staráme o čím dál více systémů. Známe slabá místa všech běžně používaných platforem, víme, které technologie jde nejlépe škálovat, které technologie si příliš nelámou hlavu se zabezpečením a jaký koncept aplikací bude pro klienta nejdéle udržitelným, nejlépe škálovatelným a nejspolehlivějším. Klient a jeho vývojáři tak od nás mají potřebné informace a technologického partnera, který jim poskytne a v praxi uplatní know-how, které jejich vlastní administrátorský tým jen stěží získá.

Umožňuje nám to široký technologický záběr a velký počet rozsáhlých produkčních systémů, o které se staráme. Smyslem je, že nás kontaktuje klientův architekt aplikace s tím, že chce aplikaci postavit na následujících technologií a od nás chce slyšet zhodnocení rizik jakožto od budoucího provozovatele produkčního prostředí v režimu 24/7, jehož úkol je zajistit co nejvyšší dostupnost a případně sdělit lepší alternativy (stabilnější, efektivnější, škálovatelnější, bezpečnější).

Vlastní lab prostředí a prošlapávání cesty vývojářům

Testujeme nové technologie ideálně dříve, než je klient chce. Tuto činnost budeme navíc dále rozvíjet a u nejpoužívanějších technologií se zapojovat do testování release candidate serverových aplikací. Klientovi poté napíšeme „navrhujeme upgradovat software na verzi xy, protože tím získáme následující výhody. Upgrade doporučujeme první provést ve vašem labu“.

Skvělá infrastruktura

O tom jsme napsali desítky článků. To, že máme jedno z nejlepších datových center ve Střední Evropě je už snad všeobecně známo. Nadměrné investice do ServerParku se ukázaly jako vhodně vynaložené z pohledu stability, kterou naši klienti pociťují bez pár měsíců dva roky od zahájení provozu. Na páteřní síti nešetříme a pořídili jsme jedny z nejspolehlivějších a nejvýkonnějších routerů a switchů v dané řadě, které je možné pořídit (MX960, Nexus řady 7000 a další).

Provozujeme již více než 5 let vlastní cloudovou platformu, kterou neustále inovujeme. Nově budeme do infrastruktury zapojovat nejnovější enterprise storage NetApp FAS8200 s podporou automatického disaster recovery.

Zvažujeme i poskytování služeb na infrastruktuře třetí strany, konkrétně na infrastruktuře AWS. Na klientovi poté bude vybrat, kterou variantu infrastruktury zvolí.

Individuální přístup a DevOps

Ať už jde o malý e-shop na jednom cloud serveru, jehož součástí jsou samozřejmě naše plnohodnotné managed služby, nebo o velké řešení, přístup je individuální. Před rokem jsme si vyzkoušeli migraci projektu Shoptet (platforma pro více než 10 000 eshopů), kterou jsme hravě zvládli během dvou nocí a o infrastrukturu se nyní staráme kompletně.

Všechny rozsáhlé projekty disponují vlastním individuálním labem v logickém zapojení 1:1 s produkční infrastrukturou (výkonnostně je lab samozřejmě výrazně méně výkonný), ve kterém testujeme, v rámci individuálně nastavených DevOps procesů, nové serverové aplikace, rozsáhlejší updaty a klient lab používá i jako staging infrastrukturu svých aplikací před deploy na produkci.

Letos plánujeme rozšít managed služby pro velká řešení o sekci, kterou pracovně nazýváme Managed Special Operations, což bude další krok v individuálním přístupu, kdy bude služba rozšířena o trvalou službu serverového architekta a dalších konkrétních specialistů nad rámec běžné a stálé údržby systémů. Tuto službu pro velké projekty již poskytujeme, od letošního roku bude ale oficiálně představena a nabídnuta i novým klientům.

SLA

Reklama v primetime v televizi prý stojí i několik set tisíc za půl minutový spot. Při představě jakéhokoliv problému například ve vánoční sezóně běhá každému provozovateli eshopu mráz po zádech. Jako jediní poskytujeme nadstandardní SLA a další garance a služby, o kterých si konkurence může nechat zdát. Při problému (o kterém budeme vědět dřív než vy, v ideálním případě u některých situací díky novému monitoringu i dříve než se projeví v reálném provozu) budete do 60 vteřin mluvit se server administrátorem.

Obrovskou výhodou vshosting~ je rovněž to, že známe běžný průběh vánoční sezóny a umíme na to eshop připravit tak, aby se minimalizovalo riziko nečekaného přetížení či se nenarazilo na jiný nečekaný problém v době, kdy to bude nejméně vhodné.


Managed CDN, Maily, …

Aby byly naše služby opravdu komplexní, poskytujeme e-commerce klientům i další přidané služby například v podobě ManagedCDN, která má své POPy již po Evropě a USA a zajišťuje zrychlení webu za minimální finanční náklad a plně v naší správě bez jakýchkoliv starostí. Na konci roku 2016 jsme spustili službu CloudMail – plně automatizované mailové řešení, které je spolehlivé a se spoustou výhod a pohodlných vlastností pro koncové uživatele.

Kdo to pro e-commerce dělá krom nás v takovém rozsahu v ČR/SR?

Zatím nikdo.

Další trhy, na které budeme cílit s naším e-commerce řešením je Polsko.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme