fbpx
vshosting~

Proč repatriovat cloud?

Hlavní důvody odklonu od veřejného cloudu

 • Náklady a finanční dopady
 • Suverenita dat a provozní kontrola 
 • Výpočetní výkon a výkonové metriky 
 • Bezpečnost, dodržování legislativních požadavků a obavy z vendor lock-inu dodavatelem

Ačkoli existuje mnoho důvodů pro přesun dat z veřejného cloudu, jen některé z nich jsou opravdu klíčové. Kromě nákladů a ztráty kontroly nad daty je to nedostatečný výpočetní výkon, netransparentnost a ztráta kontroly nad systémy, bezpečnostní a regulační problémy a také obava z vendor lock-inu, což je zcela běžný problém u veřejných cloudových služeb.

Ve většině případů, se kterými jsme ve vshostingu setkali, firmy platily za služby hostované ve veřejném cloudu více, než by bylo za dlouhodobé ukládání dat nutné. Repatriace takových pracovních zátěží může snížit výdaje na cloud až o 70 procent. Nežádoucí dopad cenově variabilní politiky u poskytovatelů veřejného cloudu, která závisí na využití veřejného cloudu, lze také minimalizovat.

Proces a přínosy repatriace cloudu

Repatriace cloudu zahrnuje nejen přesun dat zpět, ale typicky také přesun aplikací a služeb, které vyžadují nízkou latenci. Nejde o opuštění cloudu, ale o jeho optimalizaci, což nutně neznamená úplný odklon od využívání veřejného cloudu. Repatriace cloudu je často vnímána jako nástroj v širší strategii optimalizace cloudové a on-premise IT infrastruktury. Hlavním cílem je modernizace IT systémů pomocí implementace struktury, která bude lépe odpovídat obchodním potřebám dané firmy.

Otázka tedy zní: Kam přesunout všechna svá data a aplikace z veřejného cloudu? Na to neexistuje jednotná odpověď, ale firmy přesouvají svá data a služby do tradiční on-premise IT infrastruktury, privátního cloudu nebo kolokačních zařízení. Náš komplexní přístup k repatriaci cloudu zahrnuje důkladnou analýzu stávajících cloudových infrastruktur a návrh nové strategie, které bude splňovat specifické obchodní cíle pro danou firmu. To znamená, že i nebinární, hybridní přístup je také možností, jak dokazují trendy posledních let.

Získejte přehled díky našemu whitepaperu

Jak dosáhnout rovnováhy v IT infrastruktuře: Poučení z přechodu Dropboxu a poznatky Dellu

Nalezení ideální rovnováhy není snadný úkol a neexistuje jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout: poměry se liší od firmy k firmě. Ale stojí za to to zkusit, protože výsledky mluví samy za sebe.

Migrace z on-premise nebo vlastní infrastruktury rozhodně není momentem, ze kterého není návratu. Pokud očekávání po přesunu do cloudu nejsou naplněna, existuje možnost to změnit. Stále více lidí si tuto variantu uvědomuje, přičemž jedním z nejznámějších případů se stal před několika lety Dropbox. V roce 2017 opustil Amazon a tímto přesunem ušetřil více než 75 milionů dolarů v následujících dvou letech.

Studie společnosti Dell také ukazuje přesvědčivé výsledky. 96 % respondentů uvedlo, že po přechodu z veřejného cloudu na privátní řešení došlo k efektivnějšímu provozu a 95 % respondentů navíc uvedlo, že IT bezpečnost jejich organizace byla po migraci lepší než předtím. Zároveň není zanedbatelné, že podle 85 % respondentů se také zlepšila obchodní agilita.

Využití odborníků pro hladký přechod

Dnes již není možnost optimalizace infrastruktury dostupná pouze mezinárodním korporacím. Jako evropský expert na repatriaci cloudu ve vshostingu pomáháme mnoha lokálním společnostem optimalizovat IT infrastrukturu. Díky tomu, že své dlouholeté zkušenosti poskytujeme stovkám firem, můžeme i vám pomoci posoudit, které části vaší infrastruktury by mohly těžit z repatriace, a které naopak ne. Neváhejte se na nás obrátit na konzultace@vshosting.cz a bezplatně vám poradíme.

Naplánujte si bezplatnou konzultaci s našimi experty

Neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme odborné konzultace a podporu, které vám umožní efektivně využívat cloud a snadno přejít na jiné platformy. Tento přístup vám poskytne nejen lepší kontrolu nad technologiemi, ale také větší kontrolu nad náklady a nezávislost na konkrétních poskytovatelích.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme