fbpx

Díky řešení od vshosting~ se DATART dostal před přímou konkurenci

~

Spolupráci můžeme hodnotit rozhodně pozitivně, a to jak v rámci provozu, tak z pohledu přípravy celého projektu a bezproblémového překlopení z původního řešení.

icon -

DATART v číslech

icon -
124

kamenných prodejen

icon -
30

let na trhu

icon -
42 300

produktů v e-shopu

icon -
Od 2018

spolupráce s vshosting~

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Společnost HP Tronic je známá svými e-shopy DATART.cz/DATART.sk, Kasa.cz, HEJ.sk, Euronics a Eta. A právě díky posledním zmiňovaným se HP Tronic Zlín rozhodl přesunout DATART pod vshosting. Předcházela tomu již dobrá spolupráce na značkách Euronics a ETA, kde na vshostingu oceňovali zejména proaktivní přístup k řešení problémů a rozsáhlé možnosti doporučení k úpravě webové aplikace, které s úspěchem využili.

Nebyla to jen kladná zkušenost s vshostingem, která společnost HP Tronic přiměla k migraci DATARTu. Ale i vysoká odbornost techniků a zkušenosti s provozem kontejnerových řešení a jejich orchestrace (Docker + Kubernetes). Právě na nich jsou totiž nové e-shopy DATARTu postaveny.

Aktuálně provozované služby

icon

AntiDDoS

Od vlastního hardware ke Kubernetes od vshosting~

Vše začalo již před sedmi lety, kdy se rozhodli opustit vlastní hardwarovou infrastrukturu a vydat se cestou privátního cloudu. Tehdy DATART ještě využil služeb konkurenční společnosti jak pro interní back office systémy, tak pro byznysové aplikace. Nyní však hledal partnera se specializací na provoz robustních e-shopových řešení s dlouholetými zkušenostmi. A tím se stal vshosting. Připravili jsme pro ně Kubernetes managed cluster, postaveném na extra výkonných serverech AMD EPYC, s antiDDoS ochranou. 

Kubernetes infrastrukturu od nás měl HP TRONIC Zlín důkladně vyzkoušenou, už 4 roky u nás totiž běží jejich testovací prostředí. Mohli si tak ověřit, že Kubernetes opravdu ovládáme a naši administrátoři jsou na něj odborníci, kteří perfektně fungují. Díky tomu pak měl HP TRONIC Zlín důvěru si k nám dát produkci managed Kubernetes řešení.

V současné době jsou již oba e-shopy několik měsíců na produkci. Běží na hybridním řešení Kubernetes clusteru (kombinace virtualizovaných nodů a bare-metal workerů) doplněném o MariaDB master-master, Elasticsearch cluster a RabbitMQ. Připravili jsme také řešení pro time-series databázi (InfluxDB) pro interní monitoring a grafy. Nechybí ani enterprise BIG-IP loadbalancer od F5.

Spolupráci hodnotí IT manager HP TRONIC Zlín Ing. Jakub Lasch pozitivně. Změna řešení na Kubernetes u vshostingu se totiž kladně projevila i na webu: “Měřitelné dopady nového řešení jsme zaznamenali zejména v oblasti rychlosti načítání webu a jeho jednotlivých částí. Díky použitým technologiím a vhodně zvolené architektuře, včetně IT infrastruktury poskytované vshostingem, jsme se dostali ke zrychlení načítání stránek v řádu jednotek sekund. Což by se mohlo zdát málo, nicméně jde o zrychlení odezvy o 50 %. Zároveň jsme tak v rámci rychlosti odezvy webu předběhli naši přímou konkurenci v oblasti prodeje elektro.”

Klientovi jsme pomohli i s řešením nestandardních požadavků

Při spolupráci jsme týmu HP TRONIC Zlín předávali v rámci konzultací i rady k samostatnému provozu. Ty vycházely ze zkušeností dalších aplikací využívajících podobné, či stejné technologie. Proaktivní přístup a nadstandardně rychlou odezvu v případě řešení problémů si klient jen vychvaluje. “Velmi kladně také vnímáme přístup vshostingu k řešení některých našich nestandardních požadavků. Ale vždy se nám podařilo najít vhodné a smysluplné řešení vyhovující oběma stranám,” dodává Ing. Jakub Lasch, IT manager HP TRONIC Zlín.

Chtěl bych vyzdvihnout velmi otevřenou, přímou a férovou komunikaci jak ze strany přiděleného Account managera, tak ze strany techniků vshostingu, kteří nám byli maximálně nápomocni jak při návrhu celé architektury IT infrastruktury, tak při následném nasazení a ladění prvotního provozu.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme