fbpx

Od Magento k modernější technologii: Příběh transformace Eyerimu na Kubernetes

~

Spolupráce s vshosting~ byla klíčová pro naši transformaci. Nejenže nám poskytli technickou podporu, ale také navrhli zcela nové řešení a zajistili hladkou migraci.

icon -

Eyerim, populární online obchod s brýlemi, si za léta svého fungování prošel řadou technologických i byznysových změn. V roce 2019 svěřil svou infrastrukturu vshostingu a o dva roky později ji společnými silami s vshostingem přetransfromoval z e-commerce platformy Magento na Shopsys se špičkovým Kubernetes řešením. (Shopsys svou infrastrukturu také provozuje u vshosting~.) I díky tomu Eyerim expandoval do 14 zemí a stal se nejrychleji rostoucím e-shopem s brýlemi ve střední a východní Evropě.

Eyerim v číslech

icon -
Od r. 2019

spolupráce s vshosting~

icon -
30-50 %

roční růst v posledních letech

icon -
14 zemí

kde působí

icon -
150+

značek produktů

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Aktuálně provozované služby

Klíč k úspěchu: Přechod na Shopsys Framework s vshosting~

Když byl Eyerim založen, web byl postaven na platformě Magento. Přestože tento systém sloužil svému účelu, postupem času narážel Eyerim na čím dál větší výzvy spojené s tímto systémem. Hlavními problémy byla komplikovanost systému a obtížnost jeho customizace, což ztěžovalo rychlé a flexibilní změny. To vše se začalo měnit v roce 2021 s příchodem nového IT ředitele.

Magento nabízí řadu výhod a sloužil nám dobře. Avšak s naším růstem jsme narazili na omezení spojená s nízkou flexibilitou vývoje. Po překročení určité kritické velikosti jsme v Eyerimu pochopili, že je čas přesunout se z Magenta na technologii, která lépe odpovídá našim potřebám.

Pod novým IT vedením se Eyerim rozhodl přejít na Shopsys Framework. Jedním z důvodů byla snazší dostupnost vývojářů, ale hlavním impulsem pro změnu byla touha po větší flexibilitě a rychlé adaptaci na tržní potřeby. Tady se vshosting~ ukázal jako klíčový partner. Díky hlubokým znalostem architektury Shopsys, který má celou svou infrastrukturu provozovanou právě u vshostingu, proběhla celá migrace hladce a rychle.

Optimalizace za letu: Expertíza vshosting~ v akci

Vshosting~ se rychle adaptoval na specifické potřeby Eyerimu, a tak bez detailních specifikací navrhl a implementoval špičkovou architekturu pro Eyerim zahrnující Kubernetes cluster, PostgreSQL pool a KeyDB.

Upgrade technického řešení přinesl značné zrychlení webu a zvýšení efektivity vývoje, který teď každé dva týdny dokáže vydávat desítky vylepšení a svižně implementovat nové funkce. Výsledkem bylo výrazné zvýšení spokojenost nakupujících, a díky tomu i prodejů. Eyerim tak roste rok od roku o 30-50 %, a to i přes výzvy spojené s covidem a makroekonomickou situací.

V průběhu posledních 12 let jsem ve světě webu a e-commercu zažil mnohé. Překvapilo mě, jak rychlá je ve vshosting~ odezva na tickety, a to dokonce i o půlnoci.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme