fbpx

Když je váš e-shop boží jako Picasee a Student-eShop, vítané návaly zákazníků se mohou stát zátěží pro vaši infrastrukturu

~

Díky přechodu k vshosting~ naše e-shopy vydělávají, a my už neztrácíme zákazníky. Nehledě na to, že podpora absolutně předčila naše očekávání, konečně máme partnera, se kterým se můžeme pobavit o všech technických detailech. Ze spolupráce jsem nadšen, vshosting~ rozhodně doporučuji.

icon -

Picasee a Student-eShop v číslech

Přinášíme případovou studii e-shopů s mobilním příslušenstvím Picasee a Student-eShop.

icon -
120 000

návštěv měsíčně

icon -
O 50 %

lepší odezva serveru

icon -
O 23 %

rychlejší načítání webu

icon -
Od 2020

spolupráce s vshosting~

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Snem každého e-shopu je nejen prosperovat z byznysového hlediska, ale dělat i věci, které mají smysl a fungují. Dokonce přitahují zákazníky až tak moc, že je potřeba uvažovat o posílení celé infrastruktury. “A dream come true,” chtělo by se říct. A to přesně se týká e-shopů s mobilními kryty Picasee a Student-eShopu, který nabízí příslušenství k telefonům a další elektronice. Přečtěte si příběh jejich úspěchu.

Pod firmu Student-eShop.cz s.r.o. spadají hned dva úspěšné e-shopy: Student-eShop a Picasee. Na Student-eShop nakoupíte širokou škálu příslušenství k telefonu a další elektronice. Picasee oproti tomu nabízí plně konfigurovatelné kryty na mobily a tablety, včetně možnosti nahrát vlastní design.

Oba e-shopy jsou příkladem jednoho z našich typických zákazníků. Daří se jim, ale stávající řešení jim už nestačí. Rostou, marketing jim funguje a firma vynáší. Ale už to chce něco lepšího. Přijde čas na migraci e-shopu k nám.

Picasee i Student-eShop měli v první řadě za cíl přejít na takovou infrastrukturu, která by zvládla velké návaly zákazníků. Využívají totiž influencer marketing. A bezprostředně po nasdílení, například fotky jejich produktu vlivným Instagram influencerem, jde na jejich web velké množství zájemců naráz.

Aktuálně provozované služby

Dalším kritériem výběru byla i podpora 24/7 zkušených administrátorů. Pokud by došlo k problému, okamžitá reakce adminů na danou situaci byla pro Student-eShop klíčová, stejně jako její nejrychlejší vyřešení.

Do přechodu k vshosting~ se potýkali s výkonnostními problémy i absencí podpory od administrátorů

Před migrací k vshosting~ využívali webhosting, ale dané řešení už nestačilo držet krok s jejich rychlým růstem. Zejména pro zmíněné marketingové akce influencerů už se nedostávalo výkonu, a navíc ani podpora nebyla mimo pracovní dobu k dispozici, aby situaci pomohla řešit. 

Právě ve chvíli, kdy ve Student-eShop zvažovali, jak budou tyto opravdu velké problémy s hostingem řešit, jsme se jim ozvali my. Naše managed služby a špičková nonstop podpora byly přesně tím, co hledali. Během pár dní tak byli připraveni přesunout oba e-shopy na managed infrastrukturu od vshostingu.

Migrace infrastruktury se může zdát velmi obtížná, ale se seniorními administrátory a techniky vshostingu probíhá hladce, protože s ní vždy pomůžou

Samotný přesun obou e-shopů byl poměrně časově náročný. Kopírovali jsme velké množství obrázků od zákazníků, kteří je nahrávají do webu při tvorbě vlastního designu krytu pro mobil. Tyto fotky a vizuály jsou navíc ve vysoké kvalitě, takže při přesunu šlo opravdu o značný objem dat. Takže kopírování souborů trvalo dlouhé hodiny. Vše jsme ale společně zvládli a Student-eShop i Picasee v rekordním čase rozběhli dle přání klienta na M1 managed cloudu. Brzy se ale ukázalo, že by oba e-shopy zasloužily ještě výkonnější řešení! Záhy jsme je tak upgradovali na velmi výkonný fyzický M2 managed server

Dopady nového řešení odpovídají vytíženosti
obou e-shopů

Výsledkem přesunu a upgradu infrastruktury pod vshosting~ je ten nejlepší možný výsledek. Oba e-shopy v pohodě ustojí i ten největší nápor zákazníků. A to i během marketingových akcí.

Podpora funguje skvěle –  i uprostřed noci. Klient si navíc pochvaluje, že na ní jsou mu k dispozici opravdoví odborníci, kteří mu ihned poradí a požadavky vyřeší.

Sekundárním dopadem vlivu změny poskytovatele hostingu je výrazné zrychlení načítání webu a dalších metrik. Načítání webu se zrychlilo z 3,4 s na 2,75 s. Navíc se doba přesměrování, připojení k serveru i odezva serveru snížila na polovinu!

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme