Hráči největšího e-sport portálu v ČR Playzone.cz hrají na serverech vshosting~

PLAYzone.cz je v Česku a na Slovensku největší portál se zaměřením na e-sport.

300+Turnajů ročně

270 000Registrovaných hráčů

2008Rok založení

Spolupracujeme

2 roky

Obor klienta

Online projekt

Služby od vshosting~

Managed serverManaged database

O PLAYzone.cz

PLAYzone.cz je v Česku a na Slovensku největší portál se zaměřením na e-sport. Našimi hlavními činnostmi jsou denní zpravodajství ze světa domácího i zahraničního e-sportu, jako jsou přestupy mezi týmy, reportáže z důležitých akcí, rozhovory se zajímavými osobnostmi, ale i tvorba vlastních článků. Měsíčně náš portál navštíví více než 250 000 hráčů.

Dále téměř každý den pořádáme pravidelné turnaje, do kterých se mohou zapojit jak počítačoví, tak i mobilní hráči. Kromě toho nabízíme i řadu komunitních služeb a sloužíme jako informační médium k našim dalším projektům (Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách, LAN akce PLAYzone Challenge).

Na čem náš web běží

Základ webu PLAYzone.cz je nejnovější PHP7 a Drupal 8. Používáme také úložiště Redis pro lepší cachování a verzovací systém GIT.

Web běží na CMS Drupal, spravujeme si ho sami, ale vývoj nám zajišťuje externí firma.

Jak jsme se hostingově vyvíjeli

Od roku 2008 jsme měli vlastní fyzický server v malém housingovém centru. Jeho výkon ale brzy přestal stačit, takže jsme přidali ještě databázový server a později file server.

Řešení bylo na první pohled relativně levné, ale vždy jen než přišel problém – pak se ukazovaly nedostatky. Na ty jsme vždy reagovali, ale až poté, ne preventivně. Trápila nás také reakční doba našich lidí, kteří se primárně věnovali core businessu a tohle bylo něco navíc, co je zatěžovalo. V takto malém řešení jsme nebyli schopni držet krok s trendy na trhu, zabezpečením, zálohováním atd. Proto jsme se rozhodli, že potřebujeme změnu.

Proč jsme si vybrali vshosting~

Obchodní zástupce vshosting~ nám zavolal ve správnou dobu, kdy jsme zrovna cítili, že naše řešení musíme změnit. Nabídek bylo více, asi pomohlo, že pan Lintimer byl hráč a hrával u nás, takže jsme si byli lidsky blíž. 🙂

Migrace k vshosting~ nám dodala klid, protože víme, že celý background je v bezpečí a zajištěný profíky. To je obzvlášť důležité, protože se posunula doba a i turnaje/kampaně na PLAYzone.cz jsou byznys. Dříve když nám vypadl web, tak jsme zklamali hráče, ale čím dál víc to začal být problém i vůči partnerům, kteří měli zaplacené kampaně. U původního řešení jsme neměli důvěru, že je vše pod kontrolou. Kvalitu technické podpory vshostingu jsme si vyzkoušeli hned v úvodu naší spolupráce, kdy nám se spuštěním nové platformy raketově vzrostl počet návštěvníků a hráčů na webu.

vshosting~ na to bleskově zareagoval sám od sebe, takže nedošlo ani ke zpomalení nebo ještě hůře ke “spadnutí” serveru. Nemusíme si tak držet inhouse člověka, který bude mít na starost čistě jen naše servery a bude se dostatečně vzdělávat v moderních trendech. Na první pohled může řešení od vshosting vypadat jako dražší varianta, ve skutečnosti je to pro nás ale obrovská úspora peněz, času a v neposlední řadě i starostí. Díky tomu se v klidu soustředíme jen na náš byznys.

Jaké hostingové řešení jsme zvolili

Momentálně využíváme dvojici fyzických managed serverů, z toho jeden slouží jako aplikační server a druhý jako databázový. Velmi nám vyhovuje, že oba servery jsou plně spravovány vshosting~ experty a my se tam můžeme starat jen o to, co na nich provozujeme.

Migrace k vshosting~ nám dodala klid, protože víme, že celý background je v bezpečí a zajištěný profíky. U původního řešení jsme neměli důvěru, že je vše pod kontrolou.

pleskot
Lukáš Pleskot CEO PLAYzone

Které služby od vshosting~ využíváme