fbpx

Pošta bez hranic: Nedokážeme si představit fungování bez vshostingu

~

„K vshostingu jsme přešli na základě referencí a jejich rozsáhlého zázemí vlastního datacentra. Dodali nám pocit bezpečí.“

icon -

Pošta bez hranic v číslech

icon -
od roku 2016

spolupráce

icon -
v roce 2021

odesláno rekordních 3,5 milionu zásilek do zahraničí

icon -
přes 120

zaměstnanců

icon -
více než 1500

aktivních účtů

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Ročně projdou přes Poštu bez hranic statisíce zásilek do zahraničí. V covidovém období, kdy e-commerce dosahovala svého vrcholu, zvládli odbavit fyzicky i datově více než 3,5 milionu zásilek a skokově vyrůst o desítky procent. Prakticky každý větší e-shop v Česku s nimi už spolupracoval, a i proto je pro Poštu bez hranic primární bezpečnost a stabilita infrastruktury, kterou našla u vshosting~.

Poštu bez hranic nemusí znát koncový zákazník, ale skoro každý e-shop v tuzemsku se s ní už setkal. Přepravuje zásilky pro takové firmy jako Footshop, Sportisimo nebo Vivantis, a mnoho dalších. Spolupracuje s více než 30 mezinárodními i lokálními evropskými dopravci a pro e-shopy vždy vybírá tu nejlepší možnost, jak zásilku přepravit. 

Je dokonalým logistickým partnerem každého e-shopu, který chce expandovat do zahraničí, ale tamní trh, ani dopravce nezná. Pošta bez hranic tam obvykle už spolupracuje s top trojkou nebo čtyřkou lokálních přepravců a e-shop si může vybrat, komu z nich dá přednost.

Pošta bez hranic nenabízí “jen” fyzickou přepravu zásilek do zahraničí, ale i samotnou správu zásilek, IT systém a začlenění dopravců do procesu. Jednoduše, Pošta bez hranic zásilku vyzvedne, uskladní, trackuje, doručí a vyřeší i zpětnou logistiku a reklamace. A za to všechno přijde na začátku měsíce klientovi jediná faktura. Nic víc, nezávisle na počtu zemí, služeb, množství zásilek.

Přepravíme cokoliv. Ve skladu se dokážeme připravit na křehké a nadrozměrné zásilky tak důkladně, že se jim nic nestane a jsou doručeny bez chybičky. To má za následek menší počet reklamací pro e-shop a s tím i spojené papírování a náklady.

Aktuálně provozované služby

Takto velká firma potřebuje dostatečně kvalitní technický support, který jim nemůže poskytnout malá webhostingovka. “U původního hostingu jsme museli vynaložit obrovské množství energie, abychom se dostali z nejnižší úrovně supportu, který uměl odpovídat pouze podle obecné nápovědy, na vyšší úroveň,” říká IT analytik Martin Ševela. Než přesvědčili technický support, že je problém opravdu zásadní, uběhla opravdu dlouhá doba a služba byla nefunkční i několik hodin. A to si Pošta bez hranic nemůže dovolit.

“K vshostingu jsme přešli na základě referencí a jejich rozsáhlého zázemí vlastního datacentra. Dodali nám pocit bezpečí,” pochvaluje si migraci k vshosting~ Martin Ševela. A dodává: “Za největší výhodu považujeme, že support je velmi zkušený a drtivou většinu problémů je schopen vyřešit obratem. Navíc nemusíme nikomu telefonovat ani při urgentních požadavcích, protože rychlost řešení písemných požadavků je v řádech minut a je to často rychlejší, než vysvětlit problém po telefonu.”

Podpora pro všechny klienty vshostingu je 24 hodin 7 dní v týdnu, včetně víkendů a svátků. V našem vlastním datacentru je neustále tým odborníků, takže klienti mohou napsat, či zavolat přímo našim administrátorům, a ti zvednou telefon do 60 sekund, a to i v noci a začnou požadavek řešit.

Chcete vědět, jak můžete vylepšit i váš hosting? Napište našim konzultantům na konzultace@vshosting.cz a domluvte se s nimi na vašem možném budoucím řešení u vshosting~

Pro naše klienty vybíráme nejvhodnější řešení přesně pro ně, na míru. Jsme jim rádcem s hostingovou infrastrukturou. Například Pošta bez hranic nedávno neměla s kontejnerizací žádné zkušenosti a ani jejich aplikace na ni nebyla připravena. Vše se však naučili až za provozu díky jejich skvělému týmu vývojářů a díky pomoci od podpory vshostingu. “Kontejnerizace nám otevřela velké množství nových možností při rozvoji naší aplikace a ve velké míře nám zkvalitnila stabilitu celého systému,” říká IT analytik Martin Ševela.

Začínali na sdíleném webhostingu a nyní mají Kubernetes. S kontejnerizací neměli žádné zkušenosti, vše se naučili i díky vshostingu za pochodu

Pro začínající firmu může být sdílený webhosting dobrou volbou, zvlášť pokud je primárním požadavkem nízká cena. Jakmile však převáží preference bezpečnosti a kvality hostingu, sdílený webhosting už přestává být adekvátní volbou bez rizik, což potvrzuje Ševela: “V minulosti, když jsme ještě nebyli u vshostingu, jsme dosáhli limitů standardního webhostingu –⁠ každý deploy začínal být čím dál rizikovější a znamenal možný výpadek služeb. Když jsme začínali a posílali pár zásilek, stačil nám webhosting za 14 Kč měsíčně. Samozřejmě jak jsme rostli, začali jsme narážet na limity tohoto řešení, a nyní si nedokážeme představit fungování bez hostingu od vshostingu. Nejen po technické stránce, ale z i pohledu odbornosti podpory.”

Současné řešení v podobě komplexního Kubernetes clusteru provozovaného v režimu vysoké dostupnosti jim zajišťuje bezpečný provoz, maximální spolehlivost i flexibilitu při častých deployích.

“Pro nás, respektive naše klienty, je klíčová stabilita služby. Jakýkoliv výpadek pro nás znamená ztrátu reputace, peněz i času. Nemáme pro to konkrétní číslo, ale v podstatě je to nevyčíslitelné,” vysvětluje přínos prvotřídních služeb pro budování brandu Hana Kundrátová, CMO Pošty bez hranic. 

Ročně přes nás fyzicky i datově projdou statisíce zásilek do zahraničí. V takovém množstvím už je pro nás primární bezpečnost a stabilita, nikoliv cena.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme