fbpx

23,3 milionů hráčů PowerPlay Studia hraje na nabušených serverech vshostingu

~

Chceme zdůraznit velkou roli vshostingu v pozici konzultanta celého technologického řešení a pomocníka při transformaci na Kubernetes.

icon -

PowerPlay Studio v číslech

icon -
23,3

milionů hráčů

icon -
16

her

icon -
100 tisíc

odeslaných e-mailů za minutu

icon -
20

serverů

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Jedno z největších herních vývojových studií PowerPlay Studio už řadu let spoléhá na hostingové služby vshostingu. S námi kompletně přepracovali infrastrukturu aplikačních serverů. Z obrovského managed clusteru přešli na spravovanou Kubernetes platformu a výkonnější hardware, čímž došlo i ke snížení počtu serverů o dvě třetiny! Díky tomu se PowerPlay Studiu zjednodušil vývoj a zejména deploy proces nových verzí aplikací, což je pro vývojové studio zcela zásadní.

Několik let u nás PowerPlay Studio využívalo velký managovaný cluster sestávající z 20 serverů. V rámci clusteru běželo mnoho aplikačních a databázových serverů, které byly vyhrazené pro různé účely. Vzhledem k tomu, že PowerPlay Studio často čelí návštěvnostním špičkám i tomu, že celková návštěvnost kontinuálně v čase roste, infrastruktura musela být co nejvíce škálovatelná.

Nejdříve bylo vše bezpečně zmigrováno na Kubernetes v labu, posléze na Kubernetes přetransformovali i produkční prostředí

Po vyzkoušení Kubernetes v rámci vývojového prostředí, jsme s PowerPlay Studiem kompletně přepracovali infrastrukturu aplikačních serverů. Všechny jejich mobilní hry tak běží na Kubernetes infrastruktuře a extra výkonných AMD EPYC serverech. 

Touto transformací se nejen snížil počet serverů o dvě třetiny, ale i se dosáhlo značného ulehčení vývojářům, kteří mnohem snáze provádějí deploye a monitoring nových verzí aplikací. (PowerPlay Studio využívá open-source monitorovací nástroje Promethea a Grafanu.)

Aktuálně provozované služby

Chceme zdůraznit velkou roli vshostingu v pozici konzultanta celého technologického řešení a pomocníka při transformaci na Kubernetes.

V rámci přechodu na Kubernetes platformu jsme provedli i kompletní restrukturalizaci e-mailových služeb. Pro marketing jsme vybudovali řešení s kapacitou 100 tisíc odeslaných e-mailů za minutu. “Toto navýšení nám velmi pomáhá, jak při odesílání transakčních e-mailů, tak marketingových zpráv,” říká Dominik Halvoník.

Od samého začátku si PowerPlay Studio pochvaluje individuální přístup vshostingu.

Snad nejunikátnější věc na straně vshostingu je právě technická podpora. Modus odpovědi je skutečně neocenitelný. Podle mých zkušeností technický support konkurence sice reaguje, ale jen Booleovou logikou –⁠ opravili jsme/neopravili jsme. Zato pracovníci vshostingu působí velmi edukativně na zaměstnance PowerPlay Studia. Podrobně jim vysvětlují problém a na základě tohoto přístupu zlepšují schopnosti našich zaměstnanců identifikovat budoucí problémy na úrovni infrastruktury. To je naprosto neocenitelná přidaná hodnota vshostingu.

Významnou roli pro optimální fungování PowerPlay Studia hraje i CDN. Protože jde o mezinárodní projekt, bylo nutné hráčům z celého světa za všech okolností zajistit nízké latence a vysokou míru odezvy. Toho ve vshostingu snadno dosahujeme díky vlastní globální CDN síti.

„Velmi si vážíme dlouholetého partnerství s takto významným hráčem na poli online gamingu. Díky našemu know-how bez problému držíme krok s jejich rychlou modernizací a rozvojem,“ hodnotí spolupráci David Lintimer, CSO vshosting~.

Máme ze strany vshostingu individuální přístup, kterého si velmi ceníme. Je to jeden z hlavních důvodů přetrvávající spolupráce.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme