fbpx

Solvertech: Od dedikovaných serverů po Kubernetes, už 5 let vše probíhá hladce

~

Pro naše náročné aplikace optimalizace rozvozu, které poskytujeme velkým hráčům na českém i zahraničním poli e-commerce, distribuce i průmyslu je vshosting~ perfektní volbou.

icon -

Solvertech v číslech

icon -
100

klientů SolverTechu

icon -
⌀ 15%

úspora klientům

icon -
100%

spolehlivost

icon -
Od 2016

spolupráce s vshosting~

Máte zájem o podobný hosting? Pojďme si nezávazně promluvit.

Česká společnost SolverTech se zabývá vývojem, implementací a podporou logistického systému sloužícího k plánování a optimalizaci tras. A protože jsou na softwaru SolverTechu závislí největší logističtí giganti, spoléhá SolverTech na stabilní řešení právě od vshosting~.

SolverTech už přes dvanáct let pomáhá šetřit logistickým gigantům peníze a díky optimalizaci tras i přírodu. Možnosti úspor nachází téměř všude. Pracují pro přední e-shopy a rozvozce v Česku (Rohlík.cz, Alza, Zásilkovna, Mall.cz, Liftago a mnoho dalších), na Slovensku, ve Velké Británii, v Kanadě a v Austrálii. A všude musí jejich software pro plánování, optimalizaci tras a dopravní analýzy fungovat bez chybičky. Jednoduše, spolehlivě, aby řidiči i zákazníci byli spokojení. A k tomu jim pomáhá hostingové řešení od vshosting~.

Aktuálně má SolverTech více než 100 zákazníků v 10 zemích. Produkt od SolverTech zvaný Tasha klientům v průměru ušetří 15 % nákladů. První měsíc tohoto softwaru je zdarma, včetně implementace a podpory. Není proto divu, že na tuto smart službu slyší tolik firem. Software přitom SolverTech přímo vlastní, denně dále rozvíjí, zlepšují a přizpůsobují na míru zákazníkům.

Aktuálně provozované služby

SolverTech si vybral vshosting~ už před řadou let v interním výběrovém řízení. Začínal na několika dedikovaných serverech, tedy non-managed službě (bez správy softwarového vybavení serverů). A nyní přechází na kompletně spravovaný Kubernetes cluster. 

Hlavním důvodem k přechodu na Kubernetes a vůbec na provoz aplikací v orchestrovaných kontejnerech bylo usnadnění deploymentu, které Kubernetes řešení umožňuje. Dalším benefitem je provoz v high availability režimu. “Vše od návrhu až po smluvní věci probíhá hladce. Společnost vshosting~ nám vyšla vstříc s migrací našich současných dedikovaných serverů a jejich zakomponováním do clusteru. V současné situaci na trhu s čipy to navíc vypadá, že řešení dodá vshosting~ až neuvěřitelně brzo,” říká jednatel SolverTechu Tomáš Pajonk. 

SolverTech se soustředí už jen na vývoj softwaru

Druhým a neméně důležitým důvodem bylo přenechání kompletního dohledu a správy na vshosting~. “My se můžeme soustředit výhradně na vývoj softwaru, což je to, čemu se chceme věnovat,” komentuje jednatel SolverTechu Tomáš Pajonk přechod na Kubernetes.

Ve vshostingu si zakládáme na dlouhodobé spolupráci. Naším cílem je přinášet klientovi minimálně přesně to, co potřebuje a řešení upravovat jeho vývoji a růstu. A nad to 24/7 správu a podporu seniorních adminů a maximální spolehlivost díky vlastnímu datacentru. “Všechny naše záležitosti jsme řešili s vshosting~ a za celou historii naší dlouholeté spolupráce si pamatuju jen jeden jediný incident, kdy při předání nového dedikovaného serveru přestal fungovat řadič diskového pole, který byl ale během 20 minut vyměněn. Když vezmu rozsáhlý počet serverů, které u vshosting~ máme, a jak jsou CPU výkonově naše aplikace náročné, přijde mi taková bilance perfektní a značí o skvělém a spolehlivém technickém řešení,” hodnotí spolupráci Tomáš Pajonk, jednatel firmy SolverTech.

Oceňujeme brzkou adaptaci nové výkonné CPU platformy AMD EPYC v datacentrech vshostingu.

Během 17 let jsme provedli úspěšnou migrací stovky klientů. Pomůžeme i vám.

 1. Domluvte se na konzultaci

  Stačí nám zanechat kontakt. Obratem se vám ozveme.

 2. Bezplatný návrh řešení

  Nezávazně probereme, jak vám můžeme pomoct. Navrhneme řešení na míru.

 3. Profesionální realizace

  Připravíme vám prostředí pro bezproblémovou migraci dle společného návrhu.

Zanechte nám svůj e-mail nebo telefon
  Nebo nás kontaktujte napřímo

  +420 246 035 835 V provozu 24/7
  konzultace@vshosting.cz
  Zkopírovat
  Obratem se vám ozveme